Assassins Creed: Origins

Assassins Creed: Origins je je již desátým dílem veleúspěšné série Assassins Creed. Jedná se o akční adventuru z historického prostředí. Hra byla přivedena na trh koncem října roku 2017 společností Ubisoft. Assassins Creed: Origins byl určen hlavně pro platformy Microsoft Windows, Playstation 4 a XboxOne.
Egyptská krajina
Vy, jako hráč se ocitnete v kůži Bayeka, což je hlavní postava celého příběhu. Narodil se v Egyptě v malebném městečku jménem Síwa. Bayek byl zakladatelem egyptského bratrstva a poté celého assassínského řádu v Egyptě. Nejdříve pracoval jako medžaj, což by se dalo přirovnat k dnešní policii. Dějová linka se tedy bude odehrávat ve starověkém Egyptě po vládě královny Kleopatry. Na trůn se poté dostává její bratr rafaón Ptolemy, ten byl ale ovládán tajemným bratrstvem jeho předků, kteří chtějí získat veškerou moc. Děj se odehrává přibližně 50 let před naším letopočtem. Celý tento díl by měl shrnout a příblížit, jak vůbec vznikl veškerý řád assassínů.
ruka s nožem
V samotné hře bude Vaším úkolem postupovat přes různé questy a získavat tak zkušenostní body, tím se tak bude zvyšovat Vaše úroveň a budete moct vylepšovat své schopnosti a dovednosti. K dispozici budou jak hlavní úkoly, tak i ty vedlejší, které Vám pomohou poznat krásy celé mapy. Za to budete odměněni novými zbraněmi či celkovou výbavou. Po celou dobu hry budete sbírat peníze a kořisti z bitev. Díky nim si pak vylepšíte svou zbroj a vybavení. Na svých cestách Vás bude doprovázet velbloud, kůň, či rovnou celý povoz, nebo loď. Celé atmosféra hry působí velmi zajímavě a atraktivně a rozhodně se nebudete nudit. Assassins Creed: Origins získal i spoustu kladných recenzí od známých kritiků a hráču a tím pádem je považován za nejlepší díl z celé herní série.
V tuto chvíli již není na co čekat a pustit se do samotného hraní, rozhodně je na co se těšit!