Chcete mít doma čisto za pár korun? Víme, jak na to

Každý den, každý týden, každý měsíc to bývá stejný kolotoč. Úklid. Člověk by tuto činnost chtěl mít co nejdříve za sebou, ale nesmí se to úplně ošidit. Naštěstí existuje způsob, jak si alespoň některé činnosti usnadnit.
Lesk a čistota

Provoněný domov

Člověk neustále zkouší různé přípravky na podlahy jeden s vůní citrusů, druhý voní po růžích a třetí osvěžuje jako oceán. Ovšem pouze když přičichnete k lahvičce. Po umytí dlažby vodu s tímto zázračným preparátem to doma překvapivě nevoní, jak bychom si přáli. Co tedy udělat, aby byl váš domov provoněný? Stačí přidat do kbelíku jedno víčko oblíbené aviváže a rázem máte voňavý byt. A vůně vám doma vydrží rozhodně déle než při běžném mytí.

Mikrovlnka jako nová

Téměř každý den ohříváme jídlo v mikrovlnné troubě, je to snadné a rychlé. Údržba této trouby ale tak snadná nebývá. Mastnota, přischlé kousky jídla, fleky. I s tímto si zvládnete snadno poradit. Stačí dát do skleněné misky citron rozkrájený na čtvrtky a zalít vodou. Potom už jen zapneme mikrovlnku na plný výkon na deset minut. Po otevření vás buchne do nosu vůně citronu, vezmete hadřík, vnitřek trouby vytřete a je hotovo. Citron krásně odmastí stěny, takže opravdu není potřeba nic víc.

Ach ta trouba

Do čištění trouby se nám většinou moc nechce. Bývá mastná a člověk by v ní při drhnutí nechal ruce. Ale i s troubou si lze snadno poradit. Do hlubokého plechu nalijeme vodu a zakápneme trochou octa. Dáme péct maximálně na 70 stupňů asi čtvrt hodiny. Po vychladnutí setřeme hadříkem a trouba je odmaštěná bez větší námahy.
Vůně domova

Zapomenuté oblečení v pračce

Stalo se to každému z nás. Zapnete pračku a přesně v tom okamžiku na nějaké prádlo zapomenete. Když si druhý nebo třetí den vzpomenete, musíte pračku dát znovu prát, protože prádlo zapáchá. Ovšem i pro tuto situaci už máme jednodušší řešení. Do bubnu nasypte trochu jedlé sody a dejte ždímat na střední otáčky. Po otevření pračky je zápach pryč a prádlo stačí pověsit.
Máte také nějaké triky, jak si ulehčit úklid?