Investor pro nemocnice

I když se nejedná o každou nemocnici, přece jen půjde o závažný krok. Oč konkrétně jde. Penta Ivestmens v našem státě vlastní několik nemocnic, které spadají do skupiny Penta Hospitals International. Nejsou to jen nemocnice, ale i ambulance a centra Alzaimr Home, kde má sedmdesáti procentní podíl. Tato investiční skupina vznikla již v roce 1994 a to na Slovensku. V roce 1999 však začala používat oficiální název Penta Investments Limited a z cenných papírů přešla na realitní development. Nyní skupina patří Kypru a část svého jmění, které činí něco kolem sedmi miliard investovala do českých nemocnic.
Moderní nemocnice
Vloni se však situace vymkla kontrole a Penta skončila ve skluzu, a to více než sedm milionů eur. A protože i staví, například další nemocnice na Slovensku, dostává se tato skupiny do finančních potíží.
Investiční ředitel, Václav Jirků, který je ředitelem „úseku“ pro zdravotnictví to potvrdil a na jistém slovenském webu to bylo také zveřejněno. Pan Jirků připustil možnost přibrání některého z investorů, avšak za podmínky, že jim zůstane plná kontrola. Míněna je kontrola manažerská. Některá jednání s vybranými a potencionálními zájemci již probíhají, ale do uzavření pevné smlouvy je ještě dost daleko.
Nemocniční pokoj
Penta navíc nechce investora jen co se týká financí, ale i tímto tahem získat také strategického partnera. Ten by měl pomáhat v případě politické nestability nebo nátlaku. Tato pomoc by měla zabránit případnému vytlačení celé skupiny z trhů v Evropě.
Nebyl jmenován ani jeden partner, který byl osloven, což je ovšem pochopitelné. Tento podle médií zůstane v tajnosti do doby podepsání smluv, protože zveřejnit jakékoli jméno či název by mohlo v současnosti hodně zamíchat kartami.
Operace pacienta
Otázka zní, zda to prospěje kýženým objektům, či nikoli. To je věc, kterou poznáme až za delší dobu. A budeme muset doufat, že se to nedotkne pacientů.