Mobilní telefon se smartphonem a bez smartphonu

Když mi bylo asi 10 let, dostala jsem svůj první telefon. Myslím si, že s anténkou sice nebyl, ale byl to takový ten klasický mobil s klávesnicí. Měla jsem různé Nokie, Samsung….a pak také dotykové – Samsung a v dospělosti Nokii a Realme. Svůj první dotykový telefon jsem dostala zhruba ve 14 letech. Výhodou dotykových telefonů je to, že jsou to smartphony- ,,chytré telefony“. To znamená, že má už více pokročilých funkcí, jako například třeba- videohovor, GPS, navigace, přístup na internet- (facebook, messenger), také má k dispozici google play, odkud si můžete zdarma stáhnout různé hry a aplikace, jako třeba právě ten messenger, WhatsApp, Facebook, Skype a nebo také dokonce internetové bankovnictví do kterého po přihlášení můžete mít kdykoli přístup  a spoustu dalších aplikací. Také má výrazně lepší kvalitu při focení a nahrávání videa, na rozdíl třeba od mobilních telefonů bez smartphonu. 

twitter

Recenze nejlepších značek mobilů od nejoblíbenějších výrobců:
Tak v první řadě nesmíme určitě opomenout značku- 

Apple (iPhone)
Tato značka patří mezi nejvýznamnější americký výrobek. Její logo zná snad každý člověk na světě. Je to nejprodávanější a nejpopulárnější značka. 

Výhody:
rychle dostupné aktualizace systému
služby iMessage a FaceTime
téměř nulové riziko zavirování
důraz na bezpečnost uživatelských dat

mobil

Xiaomi
Xiaomi je schopna nabídnout špičkové moderní a výkonné technologie za bezkonkurenční ceny.

Huawei
Značka je oblíbená třeba pro velmi dobrou kvalitu fotoaparátů, řadu modelů je možné koupit za dostupné ceny už okolo 2 nebo 3 tisíc korun a přesto se za svou výkonnost nemusejí vůbec stydět.

LG

Motorola
Dřív fungovala ještě v éře- ,,telefony s anténkama“ , značka však stále funguje a snaží se jít s dobou. Nabízí proto i výběr chytrých telefonů. Mezi nejúspěšnější patří, například- série Moto G8, nebo řada OneFusion+

Nokia
Tato značka sdílí osud Motoroly z předchozí příčky.