Zvládněte dopravní psychotesty hravě a v příjemném prostředí

Našli jste si nové zaměstnaní jako řidič autobusu, nákladního auta nebo třeba tramvaje a podmínka přijetí je absolvování psychotestů? To jistě nebude problém! Nejen v uvedených zaměstnáních je třeba psychotestů. Podrobit se jim musíte také v případě, že se hlásíte k hasičům, záchranné službě nebo jako pilot letadla. Také strojvůdci jimi musí projít nebo řidiči velkých stavebních strojů.

pilot letadla

Všichni výše uvedení jsou povinni testy absolvovat ještě předtím, než začnou vykonávat pracovní činnost v těchto oborech. Testy se pak znovu opakují, když má zaměstnanec před 50 narozeninami a poté každých 5 let. S dopravními psychotesty pro řidiče se také setkáte v případě, že vlastníte řidičský průkaz na osobní auto, vybodujete se a budete chtít své řidičské oprávnění získat zpět. Ptáte se co Vás při takovém testu čeká?

Skládá se ze tří částí:
dotazník spojený s rozhovorem
testování Vaší osobnosti
výkonové testy
Některé části testu s Vámi bude provádět psycholog, jiné budou probíhat formou psaní (papír nebo počítač).

psaní na papír

Informace o tom, jak jste si vedli se předají Vašemu obvodnímu lékaři a ten provede konečné rozhodnutí. Cena se pohybuje okolo 1500 Kč – 3000 Kč. S sebou budete potřebovat průkaz totožnosti, řidičský průkaz a pokud používáte brýle nebo naslouchátko, určitě si jej nezapomeňte. Ale jistotou je si přesné informace zjistit tam, kde budete psychotesty absolvovat. Důležité je si před testem řádně odpočinout. Vezměte s sebou i dobrou náladu. Nemusíte mít strach nebo stres před testem. Je to zbytečné. Nic složitého Vás nečeká. Na internetu jsou k dispozici takzvané tréninkové testy. Ty si můžete vyzkoušet a natrénovat v případě obav. Budete v obraze, co Vás čeká. Autoškola v Holešovicích nebo Dolních Počernicích Vám nabízí absolvování dopravních psychotestů právě u nich. Domluvte si individuálně termín testu.