Můžete za půjčku ručit pozemkem?

Chtěli byste výhodnou hypotéku? Bojíte se ručení nemovitostí? Nemáte k dispozici žádnou lepší záruku, než pozemek?
V tom případě můžete být naprosto v klidu, protože ručení pozemkem je možné a nejedná se o nic zvláštního. Hypotéku na pozemek FAHD si tak můžete sjednat stejně snadno a stejně tak dobře jako třeba hypotéku na rodinný dům anebo hypotéku na chatu.
Rozhodující je v každém případě aktuální tržní hodnota vaší nemovitosti, a s tím byste měli počítat.
Úvěr totiž můžete získat až do maximální výše sedmdesáti procent z aktuální tržní hodnoty vámi zvolené nemovitosti. Takže když se rozhodnete pro ručení zahradní chatkou, tak je to naprosto v pořádku, jen musíte počítat s tím, že získáte nabídku na mnohem nižší úvěr než v situaci, kdy budete ručit vaší rodinnou vilou.koberec z euro bankovek.jpg

Je zde nějaká možnost pro případ, že žádnou nemovitost nevlastníte?

Ale jistě, že ano. Právě pro nebankovní hypotéky je typické, že se svým klientům snaží vycházet maximálně vstříc, ať už jde o cokoli. Je zde proto přichystána jedna možnost pro všechny lidi, kterým ručení nemovitostí dělá problémy – ať už proto, že žádný takový majetek nemají anebo proto, že nevlastní majetek v dostatečné hodnotě.
Tím řešením je spoluručitel, kterého do své půjčky přizvete. V praxi to vypadá tak, že bude svým vlastním majetkem ručit za vaši půjčku. To znamená, že musí být v první řadě ochotný něco podobného udělat, a také, že musí mít k dispozici vhodný majetek.
počítač, bankovky a barevné vlnění.jpg
Když splníte podmínku ručení nemovitostí, pak už jste jen malý krůček od toho, abyste svou vysněnou půjčku mohli získat. Druhou podmínkou, na kterou narazíte úplně všude, je podmínka dostatečné bonity, což znamená, že musíte mít dostatečně vysoké příjmy k tomu, abyste zátěž budoucího úvěru bez problémů unesli – musí vám stačit na pokrytí běžných výdajů a splátek úvěru i s úroky.