Úspěch jako poslání

Vidíme úspěšné byznysmeny, kteří oblékají značkové obleky, jezdí v krásných autech a vracejí se do honosných domů ke svým krásným manželkám. V mnoha lidech tento obraz vzbuzuje závist a také pocit životní nespravedlnosti. Čím to, že tenhle člověk má takový úspěch, zatímco já se dřu od nevidím do nevidím a nemůžu si dovolit ani pořádné auto bez leasingu?
potřesení ruky, 2 muži + tým
Dávejte si pozor na tyto myšlenky. Nenápadně vás totiž stahují do role oběti. A oběť nikdy nemůže dosáhnout úspěchu. Jsme totiž tím, co jsme. Vypadá to jako definice kruhem. A do jisté míry to také je definice kruhem. Svět takhle totiž funguje. Dokud živíme svou pozici oběti, nedokážeme z ní vykročit směrem k úspěchu. Pokud chceme dosáhnout na úspěch, musíme se stát úspěšným. A úspěšní lidé nikdy nezávidí. Nemají na to totiž čas. Plně se soustřeďují na sebe a na své cíle. Jak tedy vykročit na cestu k úspěchu?
1. Zbavte se pocitů závisti
Přetransformujte svou závist na obdiv. Volba je na vás. Závist vás nikam neposune. Udrží vás v nevýhodné nízké pozici. Obdiv k úspěšným lidem vás naopak přiblíží k vašim ideálům.
2. Napodobujte úspěšné lidi
Ani ne tak životním standardem. Napodobujte spíše jejich pracovní a životní návyky. Čtěte o jejich zvycích a rituálech. Nejspíš budete překvapeni, kolik úsilí se za jejich úspěchem vlastně skrývá.
3. Obklopte se podobně smýšlejícími lidmi
Obklopujte se lidmi, kteří budou podporovat váš pohled na svět. Pouhou svou přítomností vás tak budou podporovat v plnění vašich cílů na cestě za úspěšným životem.
palec nahoru, muž v obleku
4. Zbavte se vnitřních bloků
Často býváme mi sami největšími sabotéry vlastního úspěchu. Říká se tomu nízká sebedůvěra. Jsou to ovšem spíše nefunkční vzorce, které se v naší mysli nastřádaly během života. Základy těchto sebedestruktivních vzorců bývají zakořeněny opravdu hluboko v podvědomí. Pracujte s nimi. Naučte se je rozkrývat a překonat je.