Na kvalitní přípravky se můžete vždy spolehnout

Snad už každý ví, že s pořízením bazénu si bohužel nepořizujete pouze skvělou vodní zábavu na celé léto, ale také další práci a starosti. I když o bazén a hlavně o bazénovou vodu je potřeba opravdu pravidelně pečovat, nemusíte se bát, že by šlo o nějak namáhavou práci nebo o velké starosti, pokud používáte správné přípravky bazénové chemie. Snad už neexistuje nikdo, kdo by nevěděl, že základem čisté průzračné vody v bazénu je jeho dezinfekce, tedy odstranění bakterií, mikrobů a řas a s tím právě souvisí nejen hodnoty PH vody, ale hlavně také dostatečný obsah chloru. Je nutné každý týden zkontrolovat tyto dvě hodnoty za pomocí testeru, a pokud při kontrole zjistíte nedostatky, tak je okamžitě odstranit. K okamžité tak zvané šokové terapii bazénové vody se Vám jistě bude hodit přípravek chlor šok, který je přímo k tomuto účelu určen.

relax u bazénu

Přípravek bazénové chemie chlor šok pomůže okamžitě navýšit snížený obsah volného aktivního chloru ve Vašem bazénu a zabrání tak vzniku nežádoucích řas. Kromě toho, můžete tento přípravek používat také pravidelně při běžném dodávání všech ostatních přípravků bazénové chemie a předejít tak nejrůznějším problémům, které by mohly nastat v případě nedostatku dezinfekčního prostředku ve Vaší vodě. Tento přípravek si můžete pořídit do zásoby v různě velkých baleních a jistě neprohloupíte, pokud ho budete mít vždy po ruce.

plavající holka

Ovšem nezapomínejte, že o kvalitě bazénové vody rozhoduje i další ukazatel, tedy hodnoty PH vody, které je nutné udržovat stále ve stejném předem daném rozmezí a pokud se vychýlí na jednu nebo na druhou stranu, je nutné je opět srovnat za pomocí přípravků PH plus či PH mínus, podle toho, jestli PH potřebujete zvýšit nebo snížit. Pokud ještě při pravidelné kontrole dodáte do bazénové vody preventivně algicid proti řasám, tak vlastně máte vyhráno a nemusíte se ničeho obávat. Jak tedy vidíte, péče o bazénové zařízení není až takovou namáhavou prací.