Svět má naději

Každý z nás máme při ruce mobil. Dost možná si i tento článek čtete právě na vašem mobilu, který jste si koupili, dostali jej či jakkoliv jinak jej získali. Nosíte jej s sebou všude, vše si zaznamenáváte, píšete si s ostatními, občas si zahrajete nějakou hru a přijde vám to jako samozřejmost. Jenže dříve tato možnost nebyla. Málokdo si mohl dovolit mít telefon, a ještě k tomu jeden na domácnost, ne na osobu. V dnešní době občas máme i více mobilů, než jen jeden. Ať už je ten další na pracovní účely či na jakékoliv jiné, přijde nám to normální.

děti

Nepřemýšlíme nad tím, jelikož takto už tato doba je nastavená a my všichni s ní. Málokdy nás napadne, že dříve bylo vše jinak, ať už jde o mobily, počítače či základní vybavení domácnosti. O cokoliv. Vše se změnilo a měnit ještě bude. Svět se stále vyvíjí, ale otázkou je, zda k lepšímu či k horšímu. Na to nikdo nedokáže odpovědět, každý na to má svůj vlastní pohled, který mu nikdo nemá právo vymlouvat. S mobilem v ruce se už pomalu rodí malé děti, rodiče jim je pořizují, aby od nich měli klid, zkrátka je nějakým způsobem zabavili. Dětské hračky se přestávají kupovat, jelikož na mobilu jsou hry údajně záživnější a přínosnější pro malé děti. Nikdo nemluví o tom, že jim to může trvale poškodit zrak a zkreslit realitu, ve které vyrůstají a mají se připravit na budoucí život, který je jednou bude čekat. Nejsme k ostatním vůbec ohleduplní a pokud jde o děti, měli bychom se nad tím obzvlášť zamyslet.

dvojčata

Přeci nechceme, aby naše děti proseděly celé dny z jejich dětství, kdy mohou získat krásné zážitky, doma a s mobilem v ruce. To nikam nikdy nevedlo a ani vést nebude, měli bychom se zamyslet, jak toto zlepšit pro budoucí generace. Bylo vhodné vypustit do světa hry na mobil pro nejmenší, i přes to, že sotva zvládají mluvit? Může jim to opozdit jejich vývin, cokoliv. Nikdo z nás neví, co přesně to s malým dítětem může provést. Na nás starší to též nemá jen dobrý vliv, kdo ví, jak si to přebere nějaký prcek, který za nic nemůže a neví, jak co chodí. Věří vám, neměli byste jej zklamat. Nikoho jiného nemá, má ve vás veškerou oporu a vzor, jak žít.