Kvarcit Patagonia je kámen pro dlažbu a obklady


Dlažba u bazénu

Máte v plánu realizovat na zahradě stavbu zapuštěného bazénu a přemýšlíte nad tím, jak upravit jeho okolí, aby vypadalo k světu a zároveň šlo o optimální způsob s perfektními vlastnostmi pro každodenní využívání? Máte několik možností, jak to udělat.

bazén u domu

Dřevěná podlaha – v blízkosti bazénů je masivní dřevo velmi oblíbené, protože při vhodné povrchové úpravě vypadá zajímavě a působí až luxusně. Jenže dřevo podléhá atmosférickým vlivům velmi rychle a obtížně se udržuje tak, aby dlouhodobě plnilo svůj účel. Navíc může podkluzovat, což je zvláště při kontaktu s vodou velmi nebezpečné.

plavecký bazén

Plast – plastické hmoty perfektně odolávají povětrnostním vlivům, i když se samozřejmě časem rozpadají a degenerují, ale je to prostě plast. Žádný plast nevypadá jako přírodní materiál a nemůže jej nikdy dokonale napodobit.

Kvarcit Patagonia – nebo jiná kamenná dlažba je řešením, jak vytvořit stabilní povrch s extrémně dlouhou životností, trvanlivý, pevný, tvrdý a houževnatý. A samozřejmě vzhledově zajímavý a atraktivní. Přírodní kámen je stále materiál velmi vyhledávaný a stěží mu může konkurovat jiné řešení.

Jak se po dlažbě chodí

Pobíhání u bazénu by mělo být především bezpečné. Měli byste na to pamatovat již na počátku, ještě před tím, než se rozhodnete pro konečné řešení. Plast a dřevo mohou výrazně podkluzovat, týká se to hlavně nevhodně povrchově upravených materiálů, jako je např. epoxidový lak. V tomto směru má kámen výhodu jak vůči plastu a dřevu, tak i některým keramickým kluzkým dlaždicím.

Samozřejmě můžete upřednostnit i beton, který je neklouzavý a naprosto bezpečný, ovšem nebude to vzhledově tak atraktivní řešení, kterého dosáhnete s přírodními minerály.

Další věc je tepelná absorpce slunečního záření, chůze po vyhřátých kamenech je příjemný stimul pro bosá chodidla a kamenná dlažba v tu chvíli evokuje přirozené přírodní prostředí, které se vyskytuje například u přírodních koupališť, jezer, rybníků či zatopených pískových lomů.