Ve stylu „RETRO“

Pokrok nezastavíte – tomu nelze odporovat. Vše, co je možné nějakým způsobem vylepšit, se posune o příčku výše a zdokonalí svůj vzhled a vlastnosti. O to větší vzácností pak bývá, když někdo žije tím, co považuje za klasiku a má to pro něho větší a osobní hodnotu než to, co je momentálně nové a „in“.
výběr vinylové desky

Ve starém duchu se stylem, který neumírá

Retro styl života, by se dal pokládat za poněkud zastaralý a nemoderní. Ovšem už ani to není pravdou, protože je mnoho věcí, co se opět vrací zpátky do kurzu a jejich hodnota se značně navýšila. Bydlet tak v domácnosti, ve které máte vše takové, jak to bylo typické pro dřívější dobu, je v současnosti šíleně trendy. To samozřejmě platí o všem, včetně nábytku, až po nádobí a dekorace, které se dnes už jen tak nevidí.
Tento styl života se vrací zpátky do módy i z toho módního hlediska – tedy stylu oblékání. Lidi opět nosí vše, co bylo příznačné pro „staré časy“ a hrdě se chlubí všemi outfity, které ještě nedávno pokládaly za nevhodné.
Když se řekne slovo potraviny, máte jasnou představu o tom, co v nich nalezete a pro co do tohoto obchodu vždy zavítáte. Jsou to běžné a základní suroviny, které žádné novinky a alternativy nenahradí a i tomu, že na nich pokaždé vsadíte, by se dalo říct, že váš život vedete v retro stylu.
ročník 1950

Co sebou přináší retro styl v běžném fungování?

Lidi si libují i v tom, že mají rádi klasiku i z hlediska života, který žijí. Jejich chování je tak na dnešní poměry trochu zastaralé, ale svým způsobem vznešené a už málo viděné. I jejich vystupováním, kterým působí na další lidi, vyčnívají z davu a je na nich očividně znát, že jim ještě pokora a slušnost nejsou cizí, ale naopak známé a přirozené.
Tento styl života by se dal pokládat jako ten chudobnější, jednodušší a celkem obyčejný. To značí, že na příčce hodnot nehledí na možnosti, které se nám nabízí, ale především na jistotu v podobě staré známé (a i když retro) doby, která vždy vsadila na to, že to, co máme k dispozici – bohatě stačí.