Zkrášlující procedury žen letem světem. Které to jsou?

Snad každý zná pohádku o Sněhurce, kde se královna ptá každý den svého zrcadla, kdo je na světě nejkrásnější. Stále více vědců se pokouší najít odpověď na totéž. Ve kterém koutu světa se rodí podle průzkumů ty nejkrásnější ženy? Kdo ale určí, co znamená skutečná krása? Naštěstí tu máme pozorovatele, kteří tvrdí, že krása vychází z našeho nitra. Přesto se ženy chtějí učinit ještě krásnější. Pojďme si představit země s odlišnými beauty rituály, neboť krása protíná svět křížem krážem.

žena s šátkem

·         Brazílie tvrdí, že má ženy s krásnýma nohama. Písek z pláží jim totiž masíruje chodidla a funguje jako peeling. Navíc poleháváním v teplém písku se prokrvují i partie stehen. Ne všichni ale máme k dispozici moře s pláží plnou písku, takže si musíme vystačit s peelingem z drogerie.

·         O Francouzkách víme, že jejich šarm je nepřekonatelný. Ony totiž sází na pleťové masky vyrobené z vinných hroznů, protože v nich je obsažený vitamín E a lecitin, tedy látka projasňující pleť. Navíc olej z pecek je skvělým bojovníkem proti akné.

·         Izrael se může právem chlubit Mrtvým mořem, kde obsah soli je oproti jiným mořím až skoro třicet procent. Koncentrace minerálů má blahodárné účinky v boji proti kožním problémům, zjemňuje póry a dezinfikuje pokožku. Ovšem ani tady si nemůžeme dovolit víkendové chvilky u moře, takže kosmetické produkty se solí nebo bahnem z Mrtvého moře, jsou dobrou variantou v péči o pleť.
čelenka z šátku

·         Temperament španělských žen je doslova nakažlivý. Kdo jej jednou ochutná, už se ho nechce vzdát. Život si umí užívat plnými doušky, jsou tedy mistryněmi v maskování kruhů pod očima. Tenké plátky brambor přiložené na oči alespoň na deset minut, dokážou zázraky.

·         Zázračná pleťová maska z kurkumy, medu a jogurtu se zase osvědčila ženám v Indii. Díky minerálům je pleť hydratovaná a antioxidanty z kurkumy působí proti stárnutí pokožky. Řadí se proto tyto ženy mezi nejkrásnější na světě?

·         V Maďarsku si ženy hoví v lázních, odpočinek regeneruje celé tělo a minerály z vodních pramenů pokožku rozzáří a zklidní.

·         Také ve Finsku přišly ženy na blahodárné účinky saunování. Díky kombinaci horké páry, březových metliček a následně studeného vzduchu, se pokožka prokrví a napne, takže bojuje proti celulitidě.

Věděli jste, že ženy v Japonsku používají pro svoji krásnou pleť zelený čaj? Ten pro ně představuje totiž zázrak v boji proti stárnutí. Italky se zase spoléhají na panenský olivový olej.