Postavte si svoje PC, stojí to za to

Celá řada lidí bere svůj počítač jako nutné zlo, díky kterému se mohou dostat snadno na internet, případně si zahrát nějaké hry. Málokdo vůbec ví, z čeho se vůbec takový počítač skládá a už vůbec neví, jak se skládá. To je ale chyba, jelikož montáž vlastního počítače bývá velice opojnou záležitostí, i když většinou jen pro fanoušky.
Děti u počítače
Pokud si chcete v blízké budoucnosti koupit nové PC, můžete to změnit a poskládat si ho sami
. Není to tak složité, jak by to na první pohled mohlo vypadat. V případě potřeby navíc vždy můžete nakouknout na internet, kde najdete celou řadu kvalitních rad a videí, dle kterých je skládání počítače doslova hračkou.
Před objednáním komponentů byste si měli ujasnit, jaký počítač vůbec k chcete a k čemu. V případě, že potřebujete PC pouze na kancelářskou práci, bohatě postačí, když vezmete již složený počítač. Kancelářský poznáte jednoduše, je nejlevnější. Chcete-li si však na svém nové stroji občas i něco zahrát, bude lepší, když si ho složíte sami svépomoci. K tomu samozřejmě potřebujete vybrat ty správné komponenty, které pak složíte jako puzzle dohromady.
Podsvícená klávesnice
Základem je procesor, bez kterého vám vaše PC nepojede. Můžete si zvolit ten od Intelu, ale chcete-li ušetřit a zároveň nerezignovat na kvalitu, AMD bude lepší volbou. Co se týče grafické karty, panuje zde obdobná situace. Zatímco ty od AMD jsou sice o malou špetku pomalejší, mají mnoho funkcí, které grafiky od Nvidie nemají.
Práce s počítačem
Navíc disponují daleko lepším poměrem cena/výkon, takže pokud nechcete rozhazovat, volba je jasné. Co se týče ostatních komponent jako jsou základní deska, zdroj a harddisk, neměli byste v tomto případě příliš šetřit. Hlavně na desce a zdroji, který pohání celý stroj. V případě, že bude nekvalitní, PC vám nikdy nepojede tak jak byste si přáli, a to by byla vzhledem k vynaloženým financím rozhodně škoda.