Výstružníky, které si můžete nastavit

Vyvrtali jste vrtákem díru a zjistili jste, že potřebujete díru s větší přesností? Nastupuje na řadu výstružník! Už jste navštívili naše stránky? Neváhejte, koukněte na celou řadu nabízených výstružníků a objednávejte. Výstružník je nástroj z rychlořezné oceli určený k dokončovací operaci po vrtání nebo po vyhrubování. Můžeme obrábět válcové nebo kuželové otvory. Třída přesnosti dosažitelná výstružníkem je IT7 až IT5.

výstružník

Otvor může být průchozí nebo zahloubený. Výstružník přesně opracuje předvrtaný otvor při vysoké řezné rychlosti a vysoké přesnosti obráběné díry. Výstružníkem se odebírá maximální vrstva 0,5mm. Výstružník má vždy sudý počet břitů, což usnadňuje snadné měření rozměru. Počet břitů je 4 až 8. Břity mohou být rovné nebo ve šroubovici. Na rozdíl od vrtáku má výstředník šroubovici vždy s opačným sklonem, než je směr vystružování, tzn. pravotočivý výstružník má levotočivou šroubovici. To zabraňuje vtahování výstružníku do vystružovaného otvoru. Výstružníky dělíme na ruční nebo strojní, válcové nebo kuželové, s válcovou nebo kuželovou Morse stopkou, případně nástrčné, a podle konstrukce na jednolité, s řeznými destičkami, rozpínací a stavitelné.

výstružník

Stavitelné výstružníky se před začátkem obrábění nastaví na požadovaný rozměr. Průměr měříme vždy přes protilehlé břity. Stavitelné výstružníky I-nastroje se dělají v rozsahu cca 1-2 mm. Z toho vyplývá, že pro svou dílnu bude potřebovat více kusů výstružníků o různých rozměrech, ideální je koupit si rovnou celou sadu a budete mít jistotu, že podle zákonů schválnosti vám už nikdy nebude chybět zrovna ten, který momentálně potřebujete. Máte kovoobráběcí dílnu a chcete vyrábět díry s vysokou přesností? Zvolte si výstružníky na našem webu. Vyberte si z nabídky výstružníky s rozměry, které ve vaší výrobě používáte nejčastěji nebo si kupte rovnou celou sadu.